יום חמישי, 6 באוקטובר 2011

סטיב ג'ובס 1955-2011 : מהגיגיו של אגדה טכנולוגית

הזמן שלך מוגבל, אז אל תבזבז אותו בלחיות חיים של מישהו אחר. אל תתן לרעש של הדעות של אחרים להטביע את הקול הפנימי שלך.

העבודה שלכם עומדת לתפוס חלק גדול מהחיים שלכם, והדרך היחידה להיות מסופקים באמת היא לעשות את מה שאתם מאמינים שהוא עבודה מצוינת. והדרך היחידה לעשות עבודה מצוינת היא לאהוב את מה שאתם עושים. אם לא מצאתם את זה עדיין, תמשיכו לחפש. כמו עם כל ענייני הלב, כשתמצאו את זה - תדעו. וכמו בכל מערכת יחסים נהדרת, זה רק הולך ומשתפר.

החדשנות מגיעה מלהגיד 'לא' לאלף דברים כדי להיות בטוחים שאנחנו לא עולים על המסלול הלא נכון.

אתה לא יכול לחבר את הנקודות כשאתה מסתכל קדימה, אתה יכול רק לחבר אותן כשאתה מסתכל לאחור. אז אתה חייב לסמוך על זה שהנקודות יתחברו איכשהו בעתיד. אתה צריך לסמוך על משהו - הבטן שלך, הגורל, החיים, קארמה, משהו. הגישה הזו מעולם לא אכזבה אותי, והיא עשתה את כל ההבדל בשבילי.

אם אתה נגר שבונה שידה יפהפייה, אתה לא תשתמש בחתיכת דיקט בגב, אפילו שהוא פונה לקיר ואף אחד לעולם לא יראה את זה. אתה יודע שזה שם, אז אתה תשתמש בעץ יפה גם בגב. כדי שתוכל לישון טוב בלילה, האסתטיקה, האיכות, צריכים לזרום עד הסוף.

זו אחת המנטרות שלי – מיקוד ופשטות. משהו פשוט יכול להיות יותר קשה מאשר משהו מורכב: צריך לעבוד קשה כדי לנקות את המחשבה ולעשות את זה פשוט. אבל זה שווה את זה בסופו של דבר כי ברגע שאתה מגיע לשם, אתה יכול להזיז הרים.

לא מעניין אותי להיות האיש הכי עשיר בבית הקברות. ללכת לישון בלילה ולומר לעצמי שעשינו משהו נפלא – זה מה שמעניין אותי.

הידיעה שאמות בקרוב היא הכלי החשוב ביותר שנתקלתי בו מעולם כדי לעזור לי לקבל את ההחלטות הגדולות בחיים. מכיוון שכמעט כל דבר – כל הציפיות החיצוניות, כל הגאווה, כל הפחד ממבוכה או מכישלון – כל הדברים הללו פשוט נופלים בפני המוות.

לזכור שאתה עומד למות היא הדרך הטובה ביותר שאני מכיר להימנע מהמלכודת של לחשוב שיש לך מה להפסיד. אתה כבר עירום. אין שום סיבה לא ללכת אחרי הלב שלך.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה